Ajax remizirao s Aston Villom u Konferencijskoj ligi

Dva bivša evropska prvaka Ajax i Aston Villa u prvoj su utakmici osmine finala Konferencijske lige u Amsterdamu igrali 0-0.

Ni od jedne, ni od druge ekipe gledaoci nisu vidjeli gotovo ništa tokom cijele utakmice koja je završena bez pogodaka, a samim time i bez pobjednika. Jedino je važno istaknuti da su obje ekipe susret završile sa igračem manje.

U 83. minuti Ezri Konsa je kod gostiju dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, dok je samo tri minute poslije na isti način isključen i Tristan Gooijer.

U preostala tri susreta igrana u ranijem terminu velike prednosti od tri gola gostujućim pobjedama ostvarili su Maccabi Tel Aviv i Lille, Maccabi je sa 4-1 svladao Olympiacos, a Lille sa 3-0 Sturm, dok je jedini uspješni domaćin bio Molde koji je sa 2-1 svladao Club Brugge.

Izvor: Vijesti.ba